O mně

Dobrý den, jmenuji se Petr Blažek

Něco o mně

Jsem profesionální fotograf se zaměřením na svatby, akce a rodinné i portrétní fotografie.

Fotograf Petr Blažek

Fotografie je umění.

Je o nalezení výjimečného 

v obyčejném světě.

Proč fotografie? Protože mě vždycky fascinovalo zachytit okamžiky, které jsou prchavé jako život sám. Ať už jsou to chvíle radostné, nebo bolestné. Fotografie je pro mě oslavou života. Všech jeho forem. Proto rád fotím nejen portréty a různé akce, ale taky zvířata a přírodu. Protože to všechno je součástí našeho světa a součástí nás.               

Fotografování se s přestávkou věnuji už přes deset let. A vím, že jen kvalitní objektiv a správné světlo dobrou fotku neudělá. Fotografování lidí je o vztahu. Proto bych se i s Vámi před focením rád sešel. Popovídal si o  Vašich představách, trochu vás poznal. A vy trochu poznali mě.

Zastávám názor, že na všem se dá domluvit. Takže pokud vám nevyhovuje jedna z nabízených možností, které jsou v sekci rezervace, zavolejte nebo napište. Plán focení si můžeme domluvit přesně na míru. Tak, jak budete potřebovat. 

A co tedy fotím nejraději a proč? 

Když se dva lidé milují a rozhodnou se spolu strávit zbytek života, je to obrovský milník v životě. Málokdy se lidé cítí v život tak, jak v jejich svatební den. Je to pocit, který se těžko popisuje slovy, fotografie ho ale umí zachytit tak, že slova ani potřeba nejsou. Proto svatby.

Stejný pohled mívají pravda i děti. I u nich je radost pátrat po kráse přítomného bytí. Naopak v očích starých lidí zase rád zkoumám život. Hledám všechny ty prožité zkušenosti, zážitky, radost i bolest. Jak se vepsali do jejich tváře? Do úsměvu? Proto portréty.

Najdete mne také na těchto stránkách profesionálů :